WordPress Site Olusturma

WordPress ile Site Kurmak

WordPress ile Site Kurmak
5 (100%) 1 vote

WordPress ile site kurmak istediğinizde öncelikli olarak yapmanız gereken elbette ki bir hosting ve bir domain sahibi olmak olacaktır. Domain adınız olarak bilinmekte ve sizlerin aslında adresinizi tarif etmektedir. Hosting ise bulunduğumuz konumdur. Yani internet dünyasında kiraladığınız alandır. Kısacası birisi arsanız birisi de arsamızın adresidir diyebiliriz. Şimdi bu işlemleri gerçekleştirmek için neler yapmanız gerekiyor. Bunları hakkında bilgi verelim.

WordPress İle Site Kurmak Domain Hosting Bağlama

WordPress ile site kurmak istediğinizde öncelikli olarak hosting, domain ile bağlantısının kurulması gerekmekte. Yani sizin adınıza giriş yaptığınızda sizlerin de göreceği üzere bir de DNS adresi bulunmaktadır. Bu DNS adresi eğer sizler de domain aldığımız yerdense zaten gerekli yönlendirme yapılmış demektir. Ancak hostingi farklı firmadan domain farklı firmadan aldıysanız bu durumda öncelikle DNS yönlendirmesini yapmanız gerekmektedir.

WordPress İle Site Kurmak Scripti Kurmak

WordPress ile site kurmak istediğinizde öncelikli olarak bu hosting domain yönlendirmesini yaptıktan sonra da gerekli sıkıntı kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hosting firmanızın sizlere sunmuş olduğu Cpanel’e giriş yaptıktan sonra sizler de Script kısmından tıklayarak öncelikli olarak altyapıyı kurabilirsiniz. Bu arada şu artı parantez açmakta da fayda var. Domain ve hosting aynı firmadan aldığınızda ağırlıklı olarak firmalar zaten sizlere bir ana şablon kurarak vermektedir. Bundan sonra değişiklikleri tamamen siz kendiniz yaparsınız.

WordPress İle Site Kurmak WordPress Tema Yükleme

WordPress üzerinde gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra admin paneli ile alakalı şifrelendirme var. Sizlere sunulacaktır. WordPress ile site kurmak istediğinizde burada yapmanız gereken bundan sonra admin paneline giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan kısımdan temanızı bulmak olacaktır. Bundan sonra yüklü temaların içerisinde herhangi birini seçebileceğiniz gibi aynı zamanda farklı bir temada yükleme yoluna gidebilirsiniz. Böylece sizler de istediğiniz gibi sonuç alabileceğiniz gibi aynı zamanda da daha rahat bir şekilde istediğiniz gibi tema kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Web Yazılımı Dilleri Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde programlama dilleri ve web yazılım dilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir