WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır

WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır?

WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

WordPress Site hızlandırma aslında ziyaretçiler açısından önemlidir. Ziyaretçiler hızlı bir sitede gezinmeyi severler, sitenin biraz yavaş olduğunu anladıklarında ise hemen çıkış yaparlar. Sitenizin yüklenme süresi en fazla 2 saniye olmalıdır. Aksi durumlar site trafiğinizi olumsuz etkiler. Bu nedenle WordPress Site hızlandırma mutlaka yapılmalıdır.

WordPress Site Hızlandırma Yapmanın Faydaları Nelerdir?

İlk olarak belirteceğimiz ve site sahiplerini de en çok ilgilendiren konu gelirdir. WordPress site hızlandırma sayesinde gelirinizi arttırabilirsiniz. Hızlı açılan siteler her zaman daha fazla hit alır. Ayrıca bir e-ticaret sitesi sahibi olduğunuzu varsayarak sitenizin açılma süresi maksimum 3 saniye olmalıdır. Fakat günümüzde birçok e-ticaret sitesi daha uzun sürede açılmaktadır. Bu da alıcıların memnuniyetsiz bir alışveriş yapmasına neden olmaktadır. Sizin e-ticaret siteniz 3 saniyenin altında açılsa nasıl bir ilgiyle karşılaşabileceğinizi tahmin edin. Birçok müşteri memnun olarak ayrılacaktır. Ayrıca uzun sürede açılan sitelerde hemen çıkma oranı çok yüksektir ve bu da site trafiğinizi olumsuz etkiler, gelirlerinizin azalmasına neden olur. Son olarak mobil aramalarda da en önemli faktör hızdır. Mobil bir kullanıcı site hemen açılmazsa hemen çıkma eğilimindedir. Bunun yansıması da siteniz için olumsuz olacaktır.

WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Worpress’de sitenizi hızlandırmak için öncelikle iyi bir sunucu ve iyi bir tema seçilmelidir. Özellikle hosting seçimlerinde profesyonel firmalarla çalışmaya dikkat ediniz. Sitenize özel bir DNS IP sunan sunucularla çalışmayı unutmayın. Sitenize WordPress’i kurduktan sonra cPanel’den gzip özelliğini açmalı ve ardından hız optimizasyonuna başlamalısınız. Optimizasyondan önce sayfanızın hızını ölçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Sayfa hızınız en az %90 olmalıdır. Son olarak kullandığınız eklentilere dikkat etmeli, herkesin bildiği, güvenilir eklentileri kullanmalısınız.

WordPress Site Hızlandırmada Spamların Engellenmesi

Spamlar sitenizin SEO açısından gerilemesine ve yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle kesinlikle engellenmelidir. Spam engellemek için CleanTalk kullanabilirsiniz.

WordPress site hızlandırma nasıl yapılır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sitede Kalma Oranları Nasıl Yükseltilir? başlıklı makalemizde sitede kalma oranları ve sitede kalma oranlarını arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir