WordPress Site Nasil Kurulur

WordPress Site Nasıl Kurulur?

WordPress Site Nasıl Kurulur?
5 (100%) 1 vote

WordPress site nasıl kurulur konusunda öncelikli olarak yapmanız gereken belirli bir hosting ve domain işlemini gerçekleştirmektedir. Yani domain bilindiği üzere sitenizin ismi alan adı hosting sitenizin bağlanacağı yerdir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra isterseniz ftp üzerinden isterseniz cpanel gibi yazılımlar üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sitelerin altyapıları hiçbir şey hiçbir yazılım günümüzde WordPress ile birlikte iyi en yüksek kullanılan sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

WordPress Site Kurulumu

Son zamanlarda bu tarz siteleri özellikle blog yaparak kullanmak isteyenler hazırla kolay bir kurulum sunmakta ve bu yüzden de tercih edilmektedir. İlk başta sizlere sunulmuş olan sistemler dahilinde Cpanele giriş yaparak kurulum yapabilirsiniz. Bunun için hosting almış olduğunuz firmanın sizlere vermiş olduğu şifreleri üzerine cpanele giriş yapabilir ve gerekli kayıt bölümünden sizler de sitenizi seçebilirsiniz. Sizin seçimini yaptıktan sonra install işlemini yapmanız sizin sitenizin kurulumu için yeterli olacaktır.

WordPress Site Kurulum Sistemleri

WordPress site nasıl kurulur konusunda bundan sonra önemli olan noktada elbette ki sitenin tasarım işlemi de çok önemlidir. Site tasarım işlemlerinde elbette ki biraz daha profesyonellik öne çıkmaktadır. Çünkü herhangi bir sitenin tasarımı sırasında yapılacak olan çalışma çok büyük önem arz eder ve hızlı bir şekilde hareket etmesi açısından da çok büyük önem arz etmektedir.

WordPress sitelerinin kurulumu sırasında tema yüklemesi ve ya var olan temaların arasından seçim de çok büyük önem arz etmektedir. Böylelikle sizler de çok daha rahat ve kolay bir şekilde sonuç alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca tema kurulumunun ardından gerekli işlemlerin site içerisinde kurulumu gerekmektedir. PHP yazılım ve WordPress biraz daha kolay bir kurulumla sizlere sunulmaktadır. Detaylı bilgilerin elbette bilinerek daha net şekilde bilgilerin sunulması gerekmektedir.

WordPress site nasıl kurulur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan AMP Hata Raporu Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde AMP hata raporu, AMP hata raporu ve mobil uyumluluk ve internet sitesinin mobil uyumlu hale getirilmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir