Ziyaretci Bazli SEO Nasil Yapilir

Ziyaretçi Bazlı SEO Nasıl Yapılır?

Ziyaretçi Bazlı SEO Nasıl Yapılır?
4.3 (85%) 4 votes

Bir sitenin başarılı olabilmesi için SEO uyumuna dikkat etmesi gerekmektedir. SEO uyumu birçok hususun bir araya getirilmesiyle sağlanabilir. Bugünkü yazımızda ziyaretçi bazlı SEO nasıl yapılır konusunu işleyerek, sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin püf noktalarını anlatacağız.

Ziyaretçi Bazlı SEO Nedir?

SEO denilince akla sitenizin arama motorlarına uyumlu hale gelmesi anlaşılmalıdır. Arama motorlarına uyumlu olmayan bir site asla istenilen ziyaretçi sayısına ulaşamaz. Ziyaretçi bazlı SEO ise yeni açılan bir sitenin planlı bir şekilde gelişmesini ve ziyaretçilerin ilgisini çekebilmesini ifade eder. Bir ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde memnun kalması gerekir. Memnun kalmazsa sitenizi bir daha ziyaret etmez, arama sonuçlarında sizin sitenizi gördüğünde tıklama gereği duymaz. Hatta sitenize girdiğinde anında çıkar ve sitenizin hemen çıkma oranının yükselmesine de neden olur. Bu durum da sitenizin sıralamasını olumsuz etkiler.

Ziyaretçi Bazlı SEO Nasıl Yapılır?

İyi bir SEO çalışmasında öncelikle doğru anahtar kelime seçimine dikkat edilmelidir. Anahtar kelimeler site yayın hayatına başlamadan belirlenmeli ve içeriklerde anahtar kelimelere göre planlanmalıdır. Doğru anahtar kelime sitenizin üst sıralarda çıkmasına yardımcı olarak, sitenizin trafiğinin artmasını sağlar. Doğru anahtar kelimeleri seçtikten sonra içerik oluşturma kısmına geçmelisiniz. İçerikleriniz kaliteli ve özgün olmalıdır. Kaliteli olmayan içerikler ziyaretçilerin ilgisini çekmez ve siteden hemen ayrılmalarına neden olur. Ziyaretçilerinize kaliteli içerikler sunarsanız sitenizde daha fazla zaman geçirerek konular arasında da geçiş yaparlar. İçeriklerde diğer bir husus da özgünlüktür. Özgün olmak benzeri bulunmamak anlamına gelir ve SEO uyumunda özgünlük olmazsa olmazdır. Sitenizde asla kopya içerik barındırmayın ve paylaşılan içeriklerin özgün olduğundan emin olun.

Ziyaretçi Bazlı SEO Hangi Kaynaklardan Yararlanır?

  1. Ziyaretçi ayrımı
  2. Görüntüleme sayısı
  3. Ziyaretçi sayısındaki azalmalar ve artışlar
  4. Anahtar kelimelerin başarısı
  5. Sitenize gelen yeni ziyaretçiler
  6. Sitenizde en çok ziyaret edilen sayfalar
  7. Ziyaretçilerin sitede kalma süresi

Ziyaretçi bazlı SEO nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarama Hataları Google Sıralamasını Etkiler mi? başlıklı makalemizde Google tarama hataları ve tarama hatalarının sıralamaya etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir